وبلاگ یونیک فیلتر

فیلتر کابین کربن چه تفاوتی با فیلتر کابین معمولی دارد؟

تاریخ انتشار :1402/11/10

فیلتر کابین کربن فعال از لحاظ ساختاری دارای یک لایه‌ی اضافه کربن فعال است که همانند فیلتر کابین معمولی باعث جذب گرد و غبار ها و ذرات معلق درشت می‌شود ولی با این تفاوت که کارایی فیلتر کابین کربن فعال به مراتب بهتر از فیلتر کابین معمولی است.

فیلتر کابین کربن فعال باعث جذب بوی ناخوشایند و بخارهای سمی از قبیل مونواکسید کربن و اکسید نیتروژن می‌شود که هر دوی آن‌ها برای سلامتی بدن به شدت مضر است.

این لایه‌ی اضافی کربن فعال، گازهای مضر را تا 90 درصد گیر می‌اندازد تا از ایجاد مواد سمی مانند هیدروکربن بیرنگ و آتشگیر، سولفور دی اکسید و بوهای نامطبوعی که توسط توسط سیستم تهویه هوا وارد وسیله نقلیه می‌شود، جلوگیری نماید.

برخی از این فیلترها دارای پوشش ضد باکتری هستند که باعث جلوگیری از ورود باکتری های مضر به کابین خودرو می‌شوند.

   

تفاوت بین فیلتر کابین کربن فعال با معمولی:

فیلتر کابین معمولی فیلتر کابین معمولی اسکانیا یونیک فیلتر

  لینک شدن به صفحه ویژگی فیلتر کابین اسکانیا  

1- تعویض بیشتر فیلتر کربن فعال نسبت به معمولی:

فیلتر کابین کربن فعال سالی یک بار یا به طور تقریب هر 15 هزار مایل تعویض می‌گردد، در صورتی که فیلتر کابین معمولی هر 30 هزار مایل تعویض می‌شودد.  

2- کارایی بهتر فیلتر کابین کربن فعال نسبت به معمولی:

به دلیل وجود لایه اضافی علاوه بر به دام انداختن گرد و غبار و ذرات آلاینده درشت، مانع ورود باکتری ها، گاز های سمی و بو های ناخوشایند به کابین خودرو می‌شود.  

3- قیمت بالاتر فیلتر کربن فعال نسبت به معمولی:

با در نظر گرفتن قیمت بالای فیلتر کابین کربن فعال نسبت به معمولی، با احتساب شرایط رانندگی در جاده‌های خاکی، غیر آسفالت، سفرهای طولانی و ترافیک سنگین بهینه‌تر است. با صرف هزینه بیشتر، سلامتی و راحتی تنفس را برای خود و سرنشینان خودرو به ارمغان بیاورید.    

برای مشاهده همه محصولات فیلتر کابین یونیک فیلتر اینجا را کلیک کنید.