وبلاگ یونیک فیلتر

فیلتر کابین کربن چه تفاوتی با فیلتر کابین معمولی دارد؟

فیلتر کابین کربن چه تفاوتی با فیلتر کابین معمولی دارد؟

تاریخ انتشار :1402/11/10

این فیلتر از لحاظ ساختاری دارای یک لایه ی اضافه کربن فعال است که همانند فیلتر کابین معمولی باعث جذب گرد و غبار ها و ذرات معلق درشت می شود ولی با این تفاوت که کارایی فیلتر کابین کربن فعال به مراتب بهتر از معمولی است.

این فیلتر باعث جذب بوی ناخوشایند و بخار های سمی از قبیل مونواکسید کربن و اکسید نیتروژن می شود که هر دوی آن ها برای سلامتی بدن به شدت مضر است.

این لایه ی اضافی کربن فعال،گاز های مضر را تا 90 درصد گیر میندازد تا از ایجاد مواد سمی مانند هیدروکربن بیرنگ و آتشگیر، سولفور دی اکسید و بو های نامطبوعی که توسط توسط سیستم تهویه هوا وارد وسیله نقلیه میشود، جلوگیری کند.

برخی از این فیلترها دارای پوشش ضد باکتری هستند که باعث جلوگیری از ورود باکتری های مضر به کابین خودرو می شوند.

   

تفاوت بین فیلتر کابین کربن فعال با معمولی:

فیلتر کابین معمولی فیلتر کابین معمولی اسکانیا یونیک فیلتر

 فیلتر کابین کربن اسکانیا یونیک فیلتر

   لینک شدن به صفحه ویژگی فیلتر کابین اسکانیا  

  • تعویض بیشتر فیلتر کربن فعال نسبت به معمولی:

فیلتر کابین کربن فعال سالی یک بار یا به طور تقریب هر 15 هزار مایل تعویض میگردد،در صورتی که فیلتر کابین معمولی هر 30 هزار مایل تعویض میگردد.  

  • کارایی بهتر فیلتر کابین کربن فعال نسبت به معمولی:

بدلیل وجود لایه اضافی علاوه بر به دام انداختن گرد و غبار و ذرات آلاینده درشت، مانع ورود باکتری ها، گاز های سمی و بو های ناخوشایند به کابین خودرو میشود.  

  • قیمت بالاتر فیلتر کربن فعال نسبت به معمولی:

با در نظر گرفتن قیمت بالای فیلتر کابین کربن فعال نسبت به معمولی، با احتساب شرایط رانندگی در جاده های خاکی، غیر آسفالت، سفر های طولانی و ترافیک سنگین بهینه تر است با صرف هزینه بیشتر، سلامتی و راحتی تنفس را برای خود و سرنشینان خودرو به ارمغان بیاورید.    

برای مشاهده همه محصولات فیلتر کابین یونیک فیلتر اینجا را کلیک کنید.